BESOG-Forum

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Nisan 22, 2018, 12:00:31 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: YAPIMCI YÖNETMEN MEHMET GÜNEŞ  (Okunma Sayısı 1950 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
anzotli
aynur üçüncü
Aktif Üye

Rep Puan? +0/-0

« : Haziran 02, 2009, 09:42:24 ÖÖ »

Yapımcı & Yönetmen ; Mehmet Güneş

1972 yılında Samsun’da doğmuş olup, aslen Trabzon köprübaşı BEŞKÖY lüdür. İlk ve ortaöğrenimini Türkiye’de bitirdikten sonra 1989 yılında Amerika’ya gitti. Tahsiline burada devam ederken, eşzamanlı olarak; “DAYLIGHT PRODUCTİON “ Şirketi’ ni kurdu ve 10 yıl Amerika’ da yaşadı. Bu unvan adı altında; “ Mouse Trape “, “ Twelve Juries “, “ Miss Saygun“ adlı tiyatro oyunlarının yapımcılığını üstlendi ve muhtelif organizasyonlar gerçekleştirdi.

1999 yılında Anavatanına döndü ve “Mavi Film” adlı film şirketine ortak olarak Türkiye’ de film piyasasına girdi.

Bu şirket adı altında 1999- 2003 yılları arasında ;
“ Zor Hedef “, “ Şükran Büfe”, “ Tirvana”, “Bedel”, “ Japonyalı Gelin”, “ Evlat”, “ Yaşamın Kıyısında”, “Bıçak Sırtı“ adlı dizi filmlerin Genel Koordinatörlüğünü üstlendi. 2003 yılından itibaren “İstanbul Güneşi Sanat Ürünleri Film Şirketi “ adı altında yapımcı olarak ; “ Bir Yıldız Tutuldu”, “ Hacı”, ” Villa”, “ Çizme”, “ Hastane Önü”, “ Kanlı Pınar”, “ Yörük Kızı”, “ Cemalim 2”, “ Yolun Sonu” adlı dizi ve tv filmlerinde görev aldı.

Ayrıca 2003-2008 yılları arasında ;
2007 Mart ayında vizyona giren, “ Sözün Bittiği Yer “ adlı sinema filminin yapımcılığını, ; “İstanbul Emniyet Müdürlüğü “ , “ Maliye Bakanlığı “, “Trabzon Belediyesi”, “ Bahçeşehir Belediyesi” , “ BOTAŞ Petrol Boru Hattı “, “ Denizcilik Müsteşarlığı, Deniz Kirliliği Tatbikatı” gibi adlarda ve muhtelif kurum bünyelerinde, belgesel ve tanıtım filmleri çekti. GNS Film adı altında, 2008 yılında çekimi tamamlanan, “ Türk Usulü “ sinema filminin Yönetmenliğini başarı ile gerçekleştirdi. Filmin 2009 sezonunda vizyona girmesi planlanıyor.

2009 Mayıs ayı ile birlikte de “Kardelen” adlı sinema filmimizin çekimlerine başlayacaktır. Bu arada da; British Columbia, Canada, Vancouver’ daki, Amerika ayağı olan, GNS Film kuruluş çalışmaları devam etmektedir.

Yapımcı & Yönetmen

Türk Usulü 2008
Sözün Bittiği Yer 2007
Cemalim (2) 2005
Yolun Sonu 2005
Hacı 2005
Hastane Önünde İncir Ağacı 2004
Yörük Kızı 2004
Kanlı Pınar 2004
Villa 2004
Japonyalı Gelin 2003
Girdap 2008
Bir Çift Çizme 2005
Villa 2004
Tv Dizileri
Kafe İstanbul (Proje aşamasında)

Belgeseller

Gayri Mehmetler Türküsü Belgesel(Kültür Bakanlığı Ortak)

Reklam & Tanıtım Fimleri

Botaş Tanıtım Filmi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Tanıtım Filmi
Denizcilik Müsteşarlığı, Deniz Kirliliği Tatbikatı Filmi

SAFA
HÜSEYİN GÜNEŞ
Azimli Üye
**

Rep Puan? +0/-0

« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2009, 11:56:01 ÖS »

sayın aynur ücüncü mehmet güneş benim amcaoğlu ve aydınlatman icin teşekkürler.. mehmet şuan yine ABD de.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006, Simple Machines LLC

Be?Köylüyüz.Biz .:: Bulu?ma Noktan?z ::.
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM